Kompaktor SEVERIT G

NOVINKA 2024

Kompaktor SEVERIT G je širokozáběrovým nářadím užívaným v předseťové přípravě, kde je důraz kladen na vysoký denní výkon.

Polonesený a hydraulicky skládaný stroj nachází uplatnění v klasické agrotechnice po orbě, ale také v minimalizačních technologií při mělčím zpracování. Předpokladem pro spolehlivou a kvalitní práci stroje je zapravení rostlinných zbytků do hloubky min 5 cm. Velikost těchto zbytků by zároveň měla být co nejmenší.

v rámci jednoho přejezdu dokáže kombinovat až 7 pracovních operací, čímž šetří čas, náklady na provoz, další techniku, ale také samotnou půdu před negativním utužováním vlivem opakovaného vjíždění na pozemek. Široké rozestupy jednotlivých pracovních sekcí brání jejich zanesení a stroj tak lze využít jak v mokrých podmínkách, tak i na půdách s drobným podílem rostlinných zbytků.

 

Hlavní přednosti kompaktoru Severit G:

 • Sloučení až 7 operací do jedné, díky tomu šetří čas, náklady a eliminuje utužování půdy
 • Vysoký pracovní výkon i při max. pracovních rychlostech až 15 km/h
 • Čtyřdílný rám s volným zavěšením jednotlivých sekcí pro výborné kopírování terénu
 • Hydraulicky skládaný stroj do transportní polohy směrem dopředu, v pracovní poloze jsou transportní kola umístěna před pracovní sekce
 • Široký výběr příslušenství od válců, radličkových sekcí, kypřiče stop, hydraulického nastavení hloubky apod.
 • Jednoduché ovládání stroje za pomoci hydraulického okruhu
 • Snadná údržba s minimem mazacích míst
 • Moderní design a spolehlivá konstrukce z vysokopevnostních materiálů.
 • EU homologace

 

Uplatnění:

 • Urovnání pozemku, rozdrobení hrud a precizní příprava seťového lůžka.
 • Mělká podmítka na půdách s minimem rostlinných zbytků
 • Vhodný všude tam, kde jsou vyžadovány vysoké denní výkony

 

  

                            Urovnání hrubé brázdy na jeden přejezd                                                                 Práce i ve vyšších rychlostech až 15 km/h

 

                                    Kvalitní rozdrobení hrud                                                                          Široký pracovní záběr 12 m

- hydraulicky skládaný, polonesený, čtyřdílný rám

SEVERIT G

1200

Pracovní šířka (cm)

1200

Transportní šířka (cm)

290

Váha (kg)

10 000

Min. výkon (kW/HP)

240/320

Počet pracovních rámů

4

Pracovní rychlost (km/h)

8-15

Závěs

oko 51 mm

Rozměr pneu

550/45-22,5

Rovnací sekce

Verze S- pružný smyk

Pružná smyková lišta s výborným drobícím i rovnacím účenkem. Díky hydr. ovládání lze rychle reagovat na terénní podmínky.

Radličky

Šípové radličky

Pro kompletní podříznutí záběru a přípravy seťového lužka na bezúdržbových pružných slupicích S25 s možným výkyvem ve směru jízdy i do stran.

Uspořádání ve 2 řadách.

Dlátové radličky

Jsou vhodné pro jarní přípravu, kdy je potřeba přivést teplo do půdy, ale zároveň v ní zachovat vláhu.

Uspořádání ve 3 řadách.

Drobící válce

Lištový spirálový válec

ø 450 mm

Vhodný do všech běžných podmínek.

Dobrý drobící účinek.

Crosskill válec

ø450 mm.

Vhodný do všech typů půd.

Méně vhodný do vlhkých podmínek.

Výborný drobící a utužovací účinek.

Dvojitý crosskill válec

ø450 mm.

Vhodný do všech typů půd.

Samočistící efekt.

Výborný drobící a utužovací účinek.

Nízký valivý odpor

Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů