Začátek prázdnin ve znamení výstav

Na přelomu června a července se představí stroje SMS CZ hned ve třech zemích, po České republice také v zemědělských výstavách v Lucembursku a Německu.

Dne 22. 6. 2023 se konala Zemědělská výstava na Hadačce. Publiku se během výstavního dne představili prutové brány LANIO 600, dále nesený diskový podmítač ONTARIO 300 a kompaktor SEVERIT 500.

„Tradiční zemědělská výstava přilákala velké množství zemědělců. Těší nás zájem farmářů o naši techniku, kteří si pochvalují zejména její odolnost, spolehlivost a fakt, že často kombinuje několik pracovního úkonů do jednoho přejezdu stroje,“ vyjmenovává zpětnou vazbu od zákazníků Vladimír Cingroš, jednatel společnosti SMS CZ s.r.o.

O prvním prázdninovém víkendu se představí secí stroj SMART 300 v Lucembursku na výstavě Foire Agricole na stánku místního obchodní partnera.

„Těší nás, že po naší loňské premiéře na akci, se vracíme na místo činu a místní zemědělské komunitě můžeme představit další oblíbený a spolehlivý stroj SMART 300. Účast je pro nás důležitá i proto, že se akce účastní farmáři z okolních zemí, jako je Francie, Belgie a Německo,“ říká Ondřej Hanuš, obchodní manažer SMS CZ.

Stroj SMS CZ bude v Lucembursku k vidění od 30. června do 2. července 2023.

A do třetice všeho dobrého. V pátek 7. července startuje německá výstava Tarmstedter v blízkosti města Brém, akce potrvá až do pondělí 10. července.

„Na 25 hektarech venkovní plochy se každoročně představuje přes 750 vystavovatelů a návštěvnost akce dosahuje až 100 tis. diváků. Jedná se o významnou zemědělskou událost pro celé severní Německo. Farmářům se v letošním roce na stánku dealera představí největší luční vály GOLEM 540 a oblíbený secí stroj SMART 300, všichni jste na akci zváni,“ říká Petr Jirsa.

Prutové brány LANIO 600 mají pracovní záběr 6 m. Stroj se vyznačuje skvělým kopírováním terénu pomocí výkyvných rámů a opěrných koleček. Agresivita prstů je nastavitelná a samotné prsty jsou dostupné v průměrech 6, 7 nebo 8 mm. Na přání je stroj možné dovybavit rovnacím hrablem. Své uplatnění nachází při údržbě travních porostů i při práci na poli.

Kompaktor SEVERIT 500 je určený k předseťové přípravě. Díky kombinaci různých typů pracovních orgánů je schopen při jednom přejezdu srovnat pozemek, rozdrobit hroudy a zároveň precizně připravit seťové lůžko. Uplatnění nalezne nejen v klasické agrotechnice po orbě, ale i v případě minimalizačních technologií při mělčím zpracování. Pracovní záběr stroje je 5 m a pracovní hloubka činí až 12 cm. Pracovní rychlost stroje je 8-15 km/h. Stroj lze vybavit různými pracovními orgány jako jsou různé typy opěrných válců nebo rovnací sekce apod.

ONTARIO 300 je neseným krátkým diskovým podmítačem. Stroj je standardně vybaven dvěma řadami disků o průměru 510 mm, na přání je možné podmítač vybavit disky o průměru až 560 mm. Disky jsou osazeny na bezúdržbových ložiscích a pevnostních slupicích pružně jištěných gumovými silentbloky. Pomocí klipů je možné si u Ontaria nastavit pracovní hloubku až do 12 cm.

Univerzální secí stroje SMART 300 se hodí pro zakládání a přisévaní travních porostů, ale také i běžných polních plodin. S pracovní šířkou 3 m je vhodný na malé a střední výměry. Vyniká robustností a je vhodný do náročných podmínek a kamenitých půd. Přisévání probíhá prostřednictvím úzkých drážek vzdálených od sebe 12,5 cm. Toto řešení nepoškozuje travní drn a je velmi účinné v těžším terénu s množstvím kamenů. Stroj je možné vybavit širokou škálou secího příslušenství.

Luční vály GOLEM 540 jsou nejtěžší luční vály na trhu. Jednou z předností stroje je možnost dotížení válců vodní náplní až na hmotnost 11 500 kg, tedy na 2130 kg na 1 m záběru, což znamená perfektní rovnací účinek. Stroj vyniká jednoduchostí, provozní spolehlivostí a nenáročností na obsluhu i údržba. Pracovní záběr stroje je 5,4 m a disponuje třídílným rámem, hydraulicky skládaným, vybaveným celkem třemi válci každý o šířce 1,95 m. Jednotlivé válce se částečně překrývají a pozemek je tak zpracovaný v celém záběru stroje. Perfektního kopírování terénu je dosaženo volným umístěním křídel na rám, což umožňuje jak diagonální, tak i příčné kopírování, a to i do negativních úhlů. GOLEM si tak hravě poradí i s členitým a kopcovitým terénem.

Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů