Stroje SMS CZ k vidění v Belgii na výstavě Libramont 2023

Belgie a BENELUX patří mezi tradiční trhy českého výrobce zemědělské techniky SMS CZ. Za 10 let svého působení v oblasti si česká značka vybudovala stabilní postavení a do regionu vyváží desítky strojů ročně. I proto se pravidelně účastní největší belgické výstavy Libramont´s Fair. A letos tomu nebude jinak, od 28. 7. do 31. 7. se na akci představí hned šest strojů SMS CZ.

„V zemích Beneluxu je obecně největší zájem o nesené stroje na zpracování půdy, a to v záběrech 4 až 5 metrů. A protože jsou pro region charakteristické lehčí půdy, je zájem právě o lehčí stroje, i proto budou na výstavě k vidění diskové podmítače, radličkové kypřiče, ale také cambridge vály a secí stroj SMART 300,“ říká Petr Jirsa, jednatel společnosti SMS CZ s.r.o.

Na stánku SMS CZ na ploše 24.04 se široké i laické veřejnosti představí secí stroj SMART 300. Stroj slouží pro zakládání a přisévaní travních porostů a běžných polních plodin. S pracovní šířkou 3 m je vhodný na malé a střední výměry. Vyniká robustností a je proto vhodný do náročných podmínek a kamenitých půd. Stroj je navíc možné vybavit širokou škálou secího příslušenství APV, se kterou společnost SMS CZ dlouhodobě spolupracuje.

Kategorii lehkých diskových podmítačů budou reprezentovat hned dva stroje, nesený diskový podmítač ONTARIO 300 s pracovním záběrem 3 m a hydraulicky skládaný, nesený podmítač ONTARIO 500 H s pracovním záběrem 5 m. Oba stroje disponují dvěma řadami disků a opěrným válcem. U ONTARIA 300 jsou k dispozici disky o průměru 510/560 mm u ONTARIA 500 H o průměru 510 mm. Disky jsou usazeny na bezúdržbových ložiscích na jednotlivých slupicích z vysokopevnostní oceli. Proti přetížení jsou slupice jištěné gumovými silentbloky. Pomocí klipů je možné si u strojů nastavit pracovní hloubku až 12 cm, pracovní rychlost může být až 16 km/h. Diskové podmítače ONTARIO nacházejí uplatnění při první mělké podmítce nebo při předseťové přípravě.

K vidění bude hydraulicky skládaný, nesený radličkový kypřič ARRAS 470 H s pracovním záběrem 4,7 m. Stroj je vybaven třemi řadami radliček s osovou roztečí 22,5 cm. Radličky jsou pružně jištěné dvakrát vinutou slupicí profilu. Kypřič ARRAS lze použít pro předseťovou přípravu, hlubší prokypření do 20 cm i na mělké posklizňové zpracování půdy v minimalizačních technologiích. Vystavený model lze navíc osadit různými opěrnými a drobícími válci dle konkrétních půdních podmínek. Ve standardu je rovnací sekce za radličkami, která je opatřena jednořadým zavlačovačem s pruty o průměru 12 mm. Pracovní hloubka stroje se nastavuje mechanicky pomocí opěrného válce, popřípadě pomocí opěrných kol (jsou-li součástí doplňkové výbavy). 

Dalším vystaveným strojem bude hloubkový kypřič TALON CLASSIC 300/6 se šesti slupicemi, pracovním záběrem 3 m a pracovní hloubkou až 45 cm. Pracovní radlice stroje jsou jištěny buď střižným šroubem, nebo při práci v náročnějších podmínkách hydropneumaticky. Navíc jsou k dispozici rovné nebo zahnuté slupice. Stroj slouží pro rozrušení, nadzvednutí a provzdušnění utužené půdy bez vytahování neúrodného podorničí na povrch.

A zapomenout nesmíme na cambridge vály TERAN N 300 pro zadní tříbodový závěs traktoru s pracovním záběrem 3 m. Jedná se o nesenou verzi válů, která vyniká svojí univerzálností, funkčností a snadnou manévrovatelností. Stroj se výborně hodí pro nasazení při rovnání a údržbě trvalých travních ploch, stejně tak pro polní aplikace ať už předseťovou přípravu půdy, tak i následné válení osiva po zasetí. Díky krátké konstrukci je těžiště stroje velmi blízko závěsu a je tak vhodný i pro méně výkonné traktory a na svažité pozemky.

Libramont´s Fair 2023 je největší zemědělskou výstavou v Evropě pod širým nebem. Každý rok přivítá na 200 000 m2 700 vystavovatelů a 4000 značek. Během čtyř výstavních dnů navštíví akci až 200 000 lidi.

Všichni jste srdečně zváni na stánek SMS CZ na ploše 24.04.

Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů