Stroje SMS CZ se představí na německé výstavě Agra

Od 11. do 14. dubna proběhne v německém Lipsku výstava Agra. Návštěvníci akce se mohou těšit na celkem 5 strojů značky SMS CZ. Na stánku českého výrobce zemědělských strojů budou k vidění diskový podmítač, luční a cambridge vály, secí stroj, či loňská novinka TALON GREEN, hloubkový podrývák určený na louky. Všichni jste srdečně zváni na venkovní plochu G63.

„Německo, jakožto i sousední země, je pro naši společnost významným exportním trhem. Agra se pak řadí mezi nejvýznamnější zemědělské akce pro oblast středního a východního Německa. Navíc v zemi nachází uplatnění v zásadě celý náš sortiment, tedy jak stroje na zpracování půdy, tak i luk, proto na akci vezeme mix strojů, který věříme německé publikum zaujme,“ říká Petr Jirsa, jednatel SMS CZ.

Na venkovní ploše G63 bude od čtvrtka 11. 4. do neděle 14. 4. k vidění loňská novinka – hloubkový kypřič TALON GREEN. Stroj je určený pro hluboké zpracování a provzdušnění trvalých travních porostů bez narušení porostu a promísení struktury půdy a vytažení kamenů na povrch. Mechanicky stavitelné krojidlo nařízne svrchní vrstvu porostu pro hladký průjezd slupice, a to až do hloubky 35 cm. Opěrný válec následně vše utuží. Na výstavě bude k vidění model 300/4 s pracovním záběrem 3 m a čtyřmi slupicemi.

Dále se návštěvníci mohou těšit na univerzální secí stroje SMART 300. Stroj slouží pro zakládání a přisévaní půdních semen a lučních porostů. SMART pracuje na bázi štěrbinového výsevu. V půdě vyřízne úzkou štěrbinu, do které vloží osivo a půdu opět přitlačí. S pracovní šířkou 3 m je vhodný na malé a střední výměry. Vyniká robustností a je proto vhodný do náročných podmínek a kamenitých půd. Stroj je navíc možné vybavit širokou škálou secího příslušenství od APV.

Veřejnosti se představí také diskové brány SUPERIOR G 800. Stroj vyniká robustnou a odolnou konstrukcí a jednoduchou údržbou. Pracovní šířka je 8 m a hloubka činí až 18 cm. Podmítač je vybaven dvěma řadami disků o průměru 610 mm. Disky jsou uloženy na bezúdržbových ložiscích na kovaných a tuhých slupicích po párech. Díky tomu dobře kopírují terén a drží polohu i v náročném terénu. Dvouramenná koncepce zároveň rozprostírá namáhání pracovních orgánů na větší plochu a přináší větší životnost stroje. Slupice jsou na rám uloženy na dlouhém odolném gumovém silentbloku, což zvyšuje jejich tuhost a životnost. Stroje se perfektně hodí do náročných terénů a díky širokým rozestupům jednotlivých orgánů hravě zvládne i větší množství posklizňových zbytků. Podmítač je možné osadit širokou nabídkou příslušenství. I proto lze stroje nakonfigurovat dle jednotlivých potřeb zákazníků, od malých farem až po velké podniky s vysokými denními výkony.

Kategorii cambridge válů bude na výstavě zatupovat model TERAN 1220. Jedná se o 12metrový stroj využívaný na válení osiva po zasetí na polích i loukách a k utužení půdy a vcházení osiva. Pro stroj je charakteristické výborné kopírování terénu, a to díky pětidílnému rámu a volnému zavěšení každé jednotlivé sekce. Pro dokonalé axiální stažení litinových cambridge segmentů na hřídeli je využíván originální systém TitanLoc. TERAN se vyznačuje jednoduchým ovládáním, možností agregovat s traktory o nižších výkonech a širokým příslušenstvím včetně např. secích nástaveb.

A zapomenout nesmíme na luční vály GOLEM 540 s pracovním záběrem 5,4 m. Jedná se o nezbytné nářadí pro údržbu trvalých travních porostů. Stroj je možné osadit širokou nabídkou příslušenství, a díky tomu dokáže sloučit několik operací do jednoho přejezdu, od vyčesávání mechu, přes válení a rovnání půdy, až po dosévání. Jednou z předností je i možnost dotížení válců vodní náplní až na hmotnost 11 500 kg, což znamená perfektní rovnací účinek zejména při nápravě škod po černé zvěři. Stroj vyniká jednoduchostí, provozní spolehlivostí nenáročností na obsluhu i údržba.

Agra se koná každé dva roky na výstavišti v Lipsku. Na ploše o velikosti 80 000 m2 se představuje 1100 vystavovatelů.

Všichni jste srdečně zváni na venkovní plochu G63.

Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů