Prutové brány Lanio 600 poprvé k vidění v Nizozemsku

Holandskému publiku se na největší Nizozemské venkovní výstavě Agrotechniek Holland představují prutové brány Lanio 600 s pracovním záběrem 6 m. Univerzální a oblíbený stroj je využíván při údržbě travních porostů i při práci na poli. K vidění na akci jsou dále vály Teran a hloubkové podrýváky Talon.

Český výrobce strojů na zpracování půdy SMS CZ působí v Nizozemsku přes 15 let a za tu dobu si v regionu vybudoval stabilní pozici. Místní farmáři oceňují zejména vály Teran a hloubkové podrýváky Talon v různých pracovních šířkách.

 

„I proto jsme se rozhodli ve spolupráci s obchodním partnerem, společností Van Meer Trading, již po čtvrté zúčastnit oblíbené Agrotechniek Holland. Na stánku 1.09 představíme celkem 5 strojů. Lokální premiéru zde zažijí prutové brány Lanio 600, které svým univerzálním uplatněním mohou být místním zemědělcům nápomocní,“ říká Petr Jirsa, jednatel společnosti SMS CZ s.r.o.

Prutové brány Lanio 600 s pracovním záběrem 6 m se vyznačují skvělým kopírováním terénu a to díky systému výkyvných rámů a opěrných koleček. Hlavními pracovními orgány jsou prsty, které se nachází v šesti řadách, rozteč mezi jednotlivými prsty je 25 cm. Pružné prsty rozrušují povrch a přivádí vzduch ke kořenům, zároveň brání úniku vody z půdy přerušením kapilarity. Podstatnou funkcí prutových bran je likvidace plevele, který je z půdy vytažen na povrch, kde zasychá. Agresivitu prstů lze nastavit a samotné prsty jsou dostupné v průměrech 6, 7 nebo 8 mm. Na přání je stroj možné dovybavit rovnacím hrablem, či secím strojem. Lehká váha Lania umožňuje jej agregovat i s malovýkonnými traktory. Prutové brány lze použít i do čelního závěsu tažného stroje.

Vály Teran zastoupí na výstavě modely Teran N 300 a čelně nesená verze Teran F 200.  Vály Teran N 300 s pracovním záběrem 3 m nacházejí uplatnění při polních pracích i při údržbě luk a pastvin. Jsou ceněny pro dobrou manévrovatelnost a fakt, že je lze agregovat s méně výkonnými traktory, nebo použít ve svažitých terénech. Teran N 300 je možné vybavit širokým portfoliem příslušenství včetně různých typů válců do průměru 610 mm. Čelně nesená verze válů Teran F 200 rozdělává půdu před traktorem, díky tomu se může další úprava půdy provádět při vyšších pracovních rychlostech. Stroj disponuje výkyvným uložením pracovního rámu pro lepší kopírování terénu a je možné je vybavit pružným smykem či dvouřadou sekcí per.

 

Poslední kategorií strojů, která se představí holandskému publiku, jsou hloubkové kypřiče Talon Classic 400/8 H a Talon Kombi 300/6. Stroje se využívají pro rozrušení, nadzvednutí a provzdušnění utužené půdy bez vytahování neúrodného podorničí na povrch. Verze Talon Classic 400/8 H má hydraulicky skládaný rám a disponuje 8 slupicemi (na přání zákazníka, je vystavovaný stroj osazený 6 slupicemi) s možností jištění střižnými šrouby a pracovní hloubkou až 45 cm, která je nastavována pomoci opěrných kol. Pracovní šířka stroje je 4 m. Talon Kombi 300/6 má pracovní záběr 3 m a šest slupic. Vystavený stroj dále disponuje hydraulickými rameny vhodnými pro zavěšení rotačních bran nebo secího stroje.

 

Agrotechniek Holland probíhá od 14. 9. do 17. 9. v Biddinghuizenu v Nizozemsku. Největší venkovní výstavy v zemi se účastní 500 značek a akci navštíví průměrně 50 000 osob. SMS CZ se veletrhu účastní již čtvrtým rokem a srdečně všechny zve na stánek 1.09.

Novinky
TALON GREEN v Belgii
13 Únor 2024

Podzimní novinka TALON GREEN, hloubkový kypřič určený na louky a pastviny, od české výrobce zemědělské techniky SMS CZ bude poprvé představen belgickým zemědělcům na výstavě Agridagen konané od 16. 2. do 18. 2. 2024 Odborné i laické veřejnosti se společně s novinkou představí ještě další čtyři stroje SMS CZ.

30 ledna 2024

Období jara přináší také potřebu věnovat pozornost stavu luk a pastvin. Tedy napravit škody způsobené přes zimu černou zvěří, zvážit vyčesání mechů, šetrné prokypření a provzdušnění půdy, stejně jako případný přísev. Všechny tyto úkony lze uskutečnit s využitím největších lučních válů na trhu GOLEM od české společnosti SMS CZ. A protože není nad zkušenost farmáře, zajeli jsme vyzpovídat pana Jungvirta z Čech, jak mu jeho GOLEM 540 pomáhá v jeho práci a potřebách.

SMS CZ Newsletter
19 Prosinec 2023

Vánoční vydání našeho SMS CZ Newsletteru. Přejeme příjemné počtení na závěr roku

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů